Wszystko o hodowli ptaszników

Jak hodować pająki - tu odpowiemy na wszystkie pytania.

Ogłoszenie

Nowe FORUM zakladamy w SOBOTE lub w najblizszym czasie jesli cos by wypadlo ;] jesli ktos chce pomoc cokolwiek to pisac prosze na gg : 10461171 lub do jackermana !!!

#1 15-02-2010 11:41:10

 Jackerman

Wiarygodny

15810979
Skąd: Nisko
Zarejestrowany: 13-02-2010
Posty: 2
Punktów :   

Terrarium mojej robocizny:)

Witam wszystkich userow, opisze dzisiaj jak bardzo malym kosztem wykonac terrarium.
Wiec zacznijmy, terrarium bedzie wykonane z plytek ceramicznych, mysle ze takowe raczej kazdy w domu posiada, jezeli nie koszt jest niewielki w castoramie 16 zl/m2. Do tego bedzie jeszcze potrzebne szklo, z znalezienie tego juz bedzie troche trudniej ale nie jest to niemozliwe. Nie preferuje zakupu u szklarza poniewaz bierze on sobie za nie astronomiczne sumy. Mysle ze stare okna lub jakies antyramy spokojnie sie nadadza. Noz do glazury niektore plytki trzeba bedzie dociac. Oczywiscie cos do klejenia, najlepszy bedzie silikon szybkoschnący, który wystarczy na pare terra koszt ok.10-15zl, zawiasy na ktorych zamontujemy drzwiczki koszt ok 1 zl i klej do zawiasow np.butapren ponieważ silikon dobrze nie klei zawiasów. To tyle zakupów terra ktore wykonalem kosztowalo mnie ok 5 zl.

Budowa

Krok 1.
Jedna plytke kladziemy na jakies desce(powierzchnia ozdobna do dolu!), posłuży nam ona jako podkladka, odradzam kleić na podlodze czy biurku poniewaz niedosc ze zakleicie biurko to bedziecie mieli spore problemy z oderwaniem terraria.
Bierzemy metalowy kontownik lub cos czym bedziemy mogli zlapac pion.
Inna plytke bierzemy i smarujemy silikonem w tym miejscu gdzie bedzie sie stykac z plytka lezaca.
Kontownik rowniez smarujemy silikonem z obydwu stron, latwo sie potem odkleja, a bardzo on nam pomoze.
przykladamy plytke do drugiej ustalamy pion i odkladamy to wszystko na ok. 7 godz.

Krok 2.
Mysle ze po 7 godzinach wszystko przyschlo juz na tyle ze mozemy dokonczyc.
Bierzemy plytke, ktora bedzie stanowic bok terra, wiec musimy ja dociac tu sie przyda wlasnie noz do glazury.
Jezeli juz docielismy, smarujemy z 3 stron silikonem, po czym dokladamy do lezacej plytki, kontownik bedzie tu niezbedny.
Bierzemy nastepnie cala plytke smarujemy z 3 stron i przykladamy do reszty.
Znów robimy bok wiec znowu docinanie.
Mamy juz wszytskie boki, zalecam kleic z kontownikami i poziomica ktora wam powie czy wszystko robicie w pionie.

Krok 3.
Odpadek po cieciu plytki przyklejamy na gore.
Od tego momentu zaczynamy juz widziec jak terra bedzie wygladac.
Nalezy sie zaopatrzyc w wszystkie narzedzia ktore beda podane nizej, to tak teraz znowu nam jest potrzebny noz. Tym razem do szkla.
Wycinamy cienkie paski, ktore posluza nam za wentylacje.
Przyklejamy je silikonem w odleglosci od siebie ok. 3-5mm.
Takich szczelin wentylacyjnych powinnismy miec z 3.
Wycinamy ze szkla szerszy pasek do ktorego przymocujemy zawiasy.
Zawiasy kleimy butaprenem lub jakims innym dobrym klejem. Czekamy az klej wyschnie.
Teraz do zawiasow doklejamy wyciete drzwiczki.
Czekamy przez noc az klej wyschnie.

Terrarium gotowe, przedstawie wam moje, ktore wykonalem tym wlasnie sposobem zaznaczam iz za bardzo sie nie staralem.

LISTA ZAKUPOW

1. Silikon szybkoschnacy 
2. Zawiasy szt.2
3. Butapren lub inny klej
4. Szkło ok.0,5 m2
5. Płytki jeśli ktos nie posiada

NARZEDZIA

1. Noz do glazury
2. Noz do szkla
3. Wyciskarka do silikonu

To chyba na tyle, spróbujcie nawet totalnie zieloni sobie z tym pradzą, zaoszczedzicie sporo kasy na nowe okazy ptasznikow:cool: jezeli ktos bylby zainteresowany kupnem moge dla niego wykonac takie terra koszt ok . 15 zl.



EDIT by golden9696 : zdjecia nie musza byc zminimalizowane, wystarcza rozmiary 600 x 600 (maks.)

Ostatnio edytowany przez Jackerman (16-02-2010 10:31:03)

Offline

 

#2 09-11-2012 23:25:41

 RAMZES

Ciekawy świata pająków

8488804
Skąd: Kamień koło Kalisza
Zarejestrowany: 09-11-2012
Posty: 3
Punktów :   

Re: Terrarium mojej robocizny:)

może jakieś fotki zapodasz żeby zobaczyć jak to wygląda

Offline

 

#3 15-05-2018 12:04:05

Kell

Ciekawy świata pająków

Zarejestrowany: 15-05-2018
Posty: 1
Punktów :   
WWW

Re: Terrarium mojej robocizny:)

Siema

Offline

 
www.HodowlaPtasznikow.pun.pl
www.Ptasznika.dbv.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.promoto.pun.pl www.shinobigames.pun.pl www.volley.pun.pl www.worldofbleach.pun.pl www.sp29.pun.pl